День вишиванки
19.05.2022 року з нагоди Всесвітнього дня вишиванки персонал Голованівського районного сектору № 2 підтримав свято День.
Щорічно в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Свято не має ніякого політичного підґрунтя, його головна мета - популяризувати українську культуру і традиції, збереження українських національних цінностей.
День вишиванки зовсім молоде свято, але його вже сильно полюбили практично всі. Ще б пак: адже у нього досить цікаві традиції. З’явилося торжество в Чернівцях у 2010 році, а після цього День вишиванки почали відзначати вже майже по всій Україні і не тільки. Ідея свята належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще у 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках. І вони це зробили не тільки в 2006 році, але і після. Так і почалася традиція, яка підкорила всю Україну і величезну діаспору нашої країни.
Сорочка – вишиванка! Модно і гарно! Всі різні за кольором, узором, неповторністю. Це сакральний оберіг, що завжди захистить. Це код народу, його душа. І дуже цікаво, що кожен колір на вишиванці символізує щось певне. А саме:
-
білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя і лихого погляду;
-
червоний – символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості;
-
чорний колір – багатства і благополуччя;
-
зелений – жіночий колір:
-
синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій;
-
золотий або жовтий – символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.
Вишиванка - це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. А тому знати про існування такої події як День вишиванки повинен кожен українець.
Особливе значення День вишиванки має саме 2022 року - тоді, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 19 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.
День вишиванки - подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.
В мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. На жаль, під час війни проводити масові заходи заборонено. Однак кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.
Після всіх жахіть, поневірянь, болі людей, хай і наше життя буде різнокольорове в нашій ненці Україні.
Голованівський районний сектор №2
філії Державної установи«Центр пробації»
в Кіровоградській області