Голованівська селищна рада

Кіровоградська область, Голованівський район

Чи можуть іноземці працювати за дозволами за сумісництвом?

Дата: 05.12.2022 14:57
Кількість переглядів: 72

Чи можуть іноземці працювати за дозволами за сумісництвом?

 Фото без опису

Так, можуть.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено, що праця іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися без дозволів на застосування праці іноземців в Україні на посадах за сумісництвом в одного роботодавця. Строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не має перевищувати строку дії дозволу за основним місцем роботи. 

Термін «сумісництво» розтлумачено у статті 102-1 Кодексі законів про працю України. Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на підприємстві або у роботодавця - фізичної особи.

Одночасно звертаємо увагу, що окремі питання роботи за сумісництвом працівників державних підприємств були врегульовані постановами Кабінету Міністрів України:

-  постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»;

- постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 81 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції»;

- постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 31 серпня 1996 року № 1033.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року1306 (набрала чинності 25 листопада 2022 року) https://cutt.ly/q1mwGWr вказані постанови визнано такими, що втратили чинність.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року1047-р (опубліковане 25 листопада 2022 року) скасовано наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» https://cutt.ly/N1mw3ib 

У вас виникли питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут  https://cutt.ly/oJ8G2q9 

Нагадуємо, що також ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь