Голованівська селищна рада

Кіровоградська область, Голованівський район

Управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області щодо мишоподібних гризунів

Дата: 24.11.2023 10:22
Кількість переглядів: 133

Сприятливі погодні умови осені зумовили масове розмноження і активізацію розселення мишоподібних гризунів, в тому числі міграцію частини популяції мишей в складські приміщення, тваринницькі ферми тощо.

За даними обстежень, проведених спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, середня чисельність колоній мишоподібних гризунів на посівах озимих культур становить 1,5, максимально - 6 колоній на гектар.

З метою запобігання чисельності та шкодочинності мишоподібних гризунів необхідно проводити постійний моніторинг їх розвитку в посівах озимини. За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі необхідно застосовувати родентициди, дозволені до використання на території України у 2023 році. Перевагу слід надавати біологічному методу боротьби. Варто відзначити ефективне застосування бактоциду (препарату на основі бактерій збудника тифу гризунів) в боротьбі з мишоподібними гризунами. Норми використання від 200 г до 2 кг/га на сільськогосподарських угіддях, в скирдах - 5-30 г на м3, в складах - 100-200 г на 100 м2.

Бактоцид являється абсолютно екологічним препаратом, що діє тільки на мишоподібних гризунів (польова, лісова, курганцева, хатня миша). Основа препарату - зерно пшениці, оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями, що спричиняють мишачий тиф. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів. Знаходячись в тісному контакті одна з одною, миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин, що

підвищує ефективність застосування препарату. Не шкідливий для домашніх тварин і людини, не викликає подразнень і алергічних реакцій, не здійснює шкідливої дії на ґрунт і рослини. Можна застосовувати в будь-яких приміщеннях, де не бажане застосування хімічних препаратів.

Найдоцільніше використовувати препарат за температури повітря не вище +10°С, а зимою навіть до -25°С. На посівах озимих культур та багаторічних трав препарат розкидають у нори, біля них, на протоптаних гризунами доріжках на відстані 5-15 м.

Бактоцид за усіма стандартами виготовляє Державна установа «Кіровоградська обласна фітосанітарна лабораторія». Препарат відпускається в фасовках від 1 кг. З питань придбання препарату можна звертатися за телефонами (0522) 27-07-25, 067-520-37-06.

Під час зберігання сільськогосподарської продукції у складських приміщеннях для боротьби з мишоподібними гризунами також можна використовувати механічні прилади (ультразвукові відлякувані, пастки- мишоловки тощо) та отруєні принади (препарати, дозволені для застосування у закритих приміщеннях)

Консультації з питань захисту рослин та допомогу при встановленні фітосанітарного стану полів можуть надати державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, телефон для довідок (0522) 32 12 21.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь