Нелегальні заправки, підпільне виробництво, маніпуляції з чеками та продаж за «кеш» – це не лише проблема держави. Від цього страждають і легальні гравці ринку, які працюють прозоро. Адже йдеться про чесну конкуренцію та рівні умови для всіх
Нелегальні заправки, підпільне виробництво, маніпуляції з чеками та продаж за «кеш» – це не лише проблема держави.
Від цього страждають і легальні гравці ринку, які працюють прозоро. Адже йдеться про чесну конкуренцію та рівні умови для всіх.
Під час зустрічі з представниками Нафтогазової Асоціації України обговорили комплекс питань, які необхідні для детінізації ринку пального.
Моя позиція принципова: усі учасники ринку повинні працювати за законом – без схем та ухилення від податків. Це стосується кожного – незалежно від масштабу бізнесу.
Податкова служба спільно з правоохоронцями вживає заходів для боротьби з нелегальним виробництвом пального, зокрема на міні-НПЗ. За перші два місяці цього року проведено 690 перевірок, за результатами яких анульовано 59 ліцензій, а сума фінансових санкцій склала 11 млн грн.
Ми системно відпрацьовуємо також інформацію про нелегальні точки роздрібного продажу пального.
Великі мережі також часто порушують питання про заниження цін реалізації пального невеликими учасниками ринку. Але слід розуміти, що їхні витрати – на логістику, персонал, інфраструктуру – суттєво менші, що й дозволяє їм пропонувати нижчі ціни.
Окремий контроль – за розрахунками поза касою. Це стосується непроведення операцій через РРО, невидачі фіскальних чеків та порушень обліку товарних запасів.
Ринок пального має працювати прозоро. Діємо рішуче, щоб вивести його з тіні.